Bugün - 11 Nisan 2021 Pazar
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.eleskirtnet.com Logo
Ağrı 28°°C
Haber Detayları

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3 Ay OHAL İlan Edildi

Cumhurbaşkanı, kritik MGK ve Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada 3 ay OHAL ilan edildiğini açıkladı.

ulusal Haberi - 21 Temmuz 2016 Perşembe - 01:19
Cumhurbaşkanı, kritik MGK ve Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada 3 ay OHAL ilan edildiğini açıkladı.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

15 Temmuz gecesi başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin ardından MGK ve Bakanları Kurulu toplandı. Yapılan iki kritik toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçti. Alınan kararları bizzat açıklayan Erdoğan, darbe girişiminde bulunan terör örgütünün tüm unsurlarıyla ve süratle bertaraf edilebilmesi için anayasanın 120. maddesi uyarınca 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini söyledi. OHAL'e dair ipucu da veren Cumhurbaşkanı, "OHAL ilan edildi, yoksa artık valiler devreden çıkıp silahlı kuvvetler mi yönetime el koyacak.' diye düşünenler varsa asla, tam aksine valilerimizin yetkileri daha da artacak ve silahlı kuvvetlerimiz valilerimizin emrinde bu süreci sürdüreceklerdir." dedi.

"MİLLETİMİZ KAHRAMANLIK DESTANI YAZDI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimizin ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması karşısında darbecilerin silahları da tankları da helikopterleri de uçakları da işe yaramamıştır. Asker elbisesi giymiş teröristler karşısındaki dik duruşlarıyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, gece boyunca kahramanlık destanları yazmıştır." dedi.

"İLK KEZ SİLAHLI DARBE GİRİŞİMİ MİLLET TARAFINDAN AKAMETE UĞRATILDI"

Erdoğan, "Ülkemiz tarihinde ilk defa bir silahlı darbe girişimi milletin bizzat kendisi tarafından akamete uğratılmıştır. Türkiye, demokrasi ve hukuk devletine olan bağlılığını vatandaşlarının canı pahasına ispat etmiştir." ifadesini kullandı.

İŞTE ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

"Türkiye tarihinin en kritik günlerinden birini yaşamıştır. Bir grup darbe girişimi başlatmıştır. Bu grup uçaklarla, helikopterlerle tanklarla devlete ve millete karşı saldırıya geçmiştir. Külliye,TBMM, Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı, Boğaziçi Köprüsü yoğun saldırı altında kalmıştır.

Hamdolsun bu teşebbüs amacına ulaşamamıştır. Darbecilerin silahları da tankları da helikopterleri ve uçakları da işe yaramamıştır. Teröristler karşısındaki dik duruşla memleketine sahip çıkan milletimiz kahramanlık destanları yazmıştır.

"BİR DARBE GİRİŞİMİ MİLLET TARAFINDAN AKAMETE UĞRATILMIŞTIR"

Hainlerin karşısına dikilen vatandaşlarımızın gözlerinin önünde onlarca kişi şehit olurken o yaralı halleri ile kurtarma ve direnişlerine devam etmişlerdir. Kendisini bu vatadanın bir ferdi olarak hisseden herkes darbe girişiminin karşısında yer almıştır. Ülkemiz Menderes'e sahip çıkamamanın üzüntüsünü yaşamıştır. 80 darbesinin acısı hala tazedir. 15 Temmuz 2016 tarihi kötü gidişe dur denilen dönüm noktası olmuştur. Ülkemiz tarihinde ilk defa bir darbe girişimi millet tarafından akamete uğratılmıştır.

15 Temmuz gecesi yapılan kanlı darbe girişimi başarılı olsaydı, kimlerin, hangi görevlere geleceğine dair 413 kişilik liste ortaya çıktı.İşte o liste:

"246 İNSAN HAYATINI KAYBETMİŞTİR"

Şu ana kadar 246 masum insan hayatını kaybetmiş, 1536 vatandaşımız da yaralanmıştır.

Şu anda siyasi parti bakmaksınız cumhurun başkanı olarak ben milletimle iftihar ediyorum ve inanıyorum ki bütün bu engelleri aşarak demokrasi tarihine bir kahramanlık destanını yazmış oluyoruz. Darbe girişiminin haber alındığından itirabaren bakanlarımızla, başbakanımızla çok yakın çalışma içinde olduk. Derhal İstanbul'da darbecilerin karşısında dimdik bir duruş sergiledik. DArbe girişimi ertesi gün akşam olmadan berataraf edilmiştir.

Türkiye'nin Kilitlendiği OHAL Nedir? Hangi Durumlarda Uygulanır? İşte Cevabı
Türkiye'nin Kilitlendiği OHAL Nedir? Hangi Durumlarda Uygulanır? İşte Cevabı
"3 AY SÜREYLE OHAL İLAN EDİLDİ"

Önce MGK'mızı topladık ardındna dan Bakanlar Kurulu'muzu gerçekleştirdik. Terör örgütünün tüm unsurları ile bertaraf edilmesi için, ülkemizde anayasamızın 120. madesi uyarınca OHAL ilan edilmesini hükümete tavsiye kararı aldık. 3 aylığına OHAL ilan edildi. Bu uygulama özgürlüklere karşı değildir. Bu değerleri koruma ve güçlendirme amacına yöneliktir. Darbe girişimi Türkiye'de kimlerin canlı pahasına demokrasi yanında olduğunu açıkça ortaya koymuştur.

"AMAÇ HIZLI ETKİLİ ADIM ATMABİLMEK"

FETÖ/PYD'ci hain çetenin, devletin ve milletin kalbine darbe için PKK'ya karşı bomba yüklü bekletilen 12 F-16'yı kullandığı ortaya çıktı.

Olağanüstü hal ilan edilmeisnin amacı gerekli adımları en hızlı ve etkili bir şekilde atılmasını sağlamaktır.

Hükümetimiz siyasi partilerimiz TSK'nın emir kademe komitesi ve milletimiz tercihini demokrasiden yana olduğunu göstermiştir. Bu vesileyle meydanları dolduran tüm vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Onlar gerçekten imanlarıyla tankların karşısında durdular.

"NİĞDELİ KARDEİŞİMİ HAYIRLA YAD EDİYORUM"

Başka birileri aynı cüreti gösteremesin diye demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımız isimlerini tarihe altın harflerle yazdıracaklarını bilmeliler. Binlerce insan yine Kızılay meydanında. Biraz sonra telekonferansla onlara bağlanacağız. Ankara'da Gölbaşı Özel Harekat Başkanlığı binalarında görev yapanlar darbe girişiminde bulunanların ağır saldırılarına rağmen görevlerinin başına koşmuşlardır.

Buradan Niğdeli kardeşimi de hayırla yadediyorum. Darbe girişimine tüm imkanları ile karşı koyan kurumlarımızın yöneticilerini de tebrik ediyorum. Millet iradesinin yanında saf tutan medya kuruluşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

İçişleri Bakanı Ala: OHAL Vatandaşımızın Hayatında Hiçbir Olumsuzluğa Yol Açmayacak
İçişleri Bakanı Ala: OHAL Vatandaşımızın Hayatında Hiçbir Olumsuzluğa Yol Açmayacak
"KİMSEDEN İHSAN İSTEMİYORUZ, GÖLGE ETMESİNLER YETER"

Milletimiz devletine devletimiz de milletine sahip çıkmıştır. Hiçbir kurumun en küçük bir endişesi olmasın. Bu onları saldırılardan koruma amacı gütmektedir. Aldığımız bu kararı eleştirmeye kesinlikle hakları yoktur. Önce onlar kendilerine baksınlar. Biz kimseden ihsan istemiyoruz, gölge edilmesin yeter. Bu millet kendi kaderini belirlemeye muktedirdir.

Terör tehididne karşı gerekli önlemlerin alınmasına, demokrasinin korunmasına yönelik bir tedbir olduğunun altını özellikle çizmek istiyorum.

S&P'YE SERT TEPKİ: SENİN TÜRKİYE İLE NE ALAKAN VAR

Türkiye'nin kredi notunu indirmiş. Türkiye ile senin ne alakan var. Senin üyen falan değil. Daha önce de bunu yaptın. Şu anda siyasi bir karar açıklıyor kendine göre. Türkiye'de yatırımlar durur mu diye? S&P bizimle boşuna uğraşma. Biz kararlı bir şekilde yatırımlarımıza nasıl devam edeceğimizi göreceksin. Şimdi 26 Ağustos'ta Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de açacağız. Avrasya Tüneli'ni de 26 Aralık'ta açacağız. Sizin gücünüz bunlara yetmez.

"YARIN BAKARSINIZ VİRÜS DE SALAR BUNLAR"

Bunlar her şeyi yapabilirler böyle dönemlerde. Bu anları bekler zaten onlar. Yarın bakarsınız virüs de salarlar piyasaya.

"PİYASA HER HANGİ BİR SIKINTI OLMAYACAK"

Bu süreçte Türkiye, tasarrufların artırılması konusundaki teşvikler konusunda reformlarını kesintisiz sürdürecektir. Merkez Bankamız gerekli açıklamaları yaptı. Piyasada herhangi bir likitide sıkıntısı söz konusu değil, olmayacaktır da. Mali disiplindende de asla taviz vermeyiz.

OHAL Kararını Dünya Basını
OHAL Kararını Dünya Basını "Son Dakika Gelişmesi" Olarak Gördü
"SİLAHLI KUVVETLER VALİLERİMİZ EMRİNDE BU SÜRECİ SÜRDÜRECEK"

Kararların hayırlı olmasını diliyorum. Milletime şunu söylüyorum, 'Eyvah şimdi olağanüstü hal ilan edildi yoksa bu süreçte artık valiler devreden çıkıp silahlı kuvvetler mi yönetime el koyacak', asla böyle bir şey söz konusu değil. Tam aksine valilerimizin yetkileri, iradeleri bu süreç içerisinde daha da artacak. Bizler, demokrasiden asla taviz vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz, bunu da böyle biliniz. Silahlı kuvvetlerimiz valilerimizin ve hükümetin emrindedir. Anayasanın amir hükmü gereğince, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk ordusunun şu anda başkomutanı olarak ben de ordumuzun başındayım. Ordumuz bu millete efendi olmaya değil, bu milletin hizmetinde olmaya, huzurunu sağlamaya devam edecektir.

"SAKIN ENDİŞEYE KAPILMAYIN"

Bu milletin seçmiş olduğu Cumhurbaşkanı olarak bizler de askerimizle beraber bütün virüsleri temizleme mücadelesini sürdüreceğiz. Bu tür virüsleri de temizleme süreci devam ediyor, edecek. Adeta bir kanser gibi vücut metastaz oldu ve temizleyeceğiz. Milletimiz huzur bulsun. Sakın endişeye kapılmayın. Türkiye bu badireyi atlattı ve bundan sonra da güçlenerek devam ettirecektir."

 
Anahtar Kelimeler:Cumhurbaşkanı, kritik, MGK, Bakanlar, Kurulu, sonrası, yaptığı, açıklamada, 3, a,
Kaynak / Editör:

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer ulusal Haberleri
TRERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNE LANET OLSUN
'FETÖ yayınları dışındaki yardımcı ders kitapları yasak değil'
Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıldı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıldı
Gaziantep'te terör saldırısı : 51 Ölü ,94 yaralı
Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne 5 milyon katılım
MEB: Okullar 19 Eylül'de Başlayacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3 Ay OHAL İlan Edildi
Diğer Başlıklar

Eleşkirt'te Vefat Haberi
Eleşkirt'te Vefat Haberi
Eleşkirt'li Hemşehrimizin Yeni Klibi Ses Getirecek Gibi
Vali Varol, Etçi ve Kombine Irkların Yaygınlaştırılması Projesi Açılışına Katıldı
Eleşkirt'te İki Ayrı Vefat Haberi
Eleşkirt'te Satılık Bahçeli Ev
Vali Varol'un Başkanlığında, Doğubayazıt’ta Covid-19 Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
Ağrılı Güreşçi Milli Takımda
AÇGC yeni hizmet binasına kavuşuyor
Ağrılı Vücutçulardan Büyük Başarı
http://www.gazeteoku.com/gazete-mansetleri.html
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Hava Durumu ( Ağrı )
Bugün
9°°C - 28°°C
Cumartesi
9°°C - 26°°C
Pazar
8°°C - 26°°C
Pazartesi
6°°C - 25°°C
Namaz Vakitleri ( Ağrı )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
04:0305:3112:1415:5318:4720:09

11 Nisan 2021 Pazar
Röportajlar
Eleşkirt'te Hayati İnanç Rüzgarı Esti
Eleşkirt kaymakamlığı,ASTOP  ve Ağrı ibrahim çeçen üniversitesi tarafından davet edilen Yazar hayati inanç Eleşkirt ilçesi...
»
»
Tarihte Bugün
1921 - Urfa?nın düşmandan kurtuluşu (1920).
Kim Kimdir
Günün Sözü
Her evin kapısı vardır. Kabirin ki ayak tarafındandır.
(Hz. Muhammed)
Arşiv Arama
Facebook
Modül 1

https://twitter.com/eleskirtnet

Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
Haber sitemiz ağrı gazeteciler cemiyeti üyesidir.
0,13ms
https://analytics.google.com google.com, pub-9571804635888040, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google.com, pub-9571804635888040, DIRECT, f08c47fec0942fa0